photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 23 WRZEŚNIA 2010

Pytasz, czym jest odwaga.

 

Niektórzy mówią, że odwaga to stawianie czoła swoim problemom. Inni, że to pokonanie największych lęków. Moim zdaniem odwaga to powiedzenie zdecydowanego `nie` błagającemu o powrót do domu pijanemu mężowi, którego w dalszym ciągu się kocha. Odwaga to dar, ale strach nie jest przez to przekleństwem.

Strach to najprostsza forma instynktu samozachowawczego. Boimy się nie tyle zwierząt, przedmiotów czy wydarzeń, co siebie samych. Strach to wykrzyczenie cichym szeptem całemu światu naszych słabości. Jest to najgorsza z fobii. Odsłania nasze wady, pokazuje, że nie jesteśmy idealni. Nikt nie jest.

 

Dlatego potrzebujemy siebie na wzajem. Razem możemy pokonać strach. Przy osobie, którą kochamy, stajemy się lepsi, doskonalsi.

 

Zatem niech wszystkie poszukiwania drugich połówek zakończą się sukcesem. Tego Wam życzę.