photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 25 CZERWCA 2012

5. Chcę Cię zjeść

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce (wiedzy). "


Gaudium in...



"Każdy rodzi się Faustem, aby wszystko poznać, wszystkiego doświadczyć, wszystko wyrazić. (. . . ). W nauce krok naprzód zaczyna się zgodnie z zasadą negacji, od odrzucenia panujących przesądów; fałszywych teorii. (. . . ). Krok naprzód w sztuce zgodnie z zasadą przyciągania zaczyna się od naśladownictwa i kontynuacji ulubionych poprzedników. Borys Pasternak "


Każdy rodzi...



"Największe sukcesy w nauce i sztuce odnieśli ludzie działający w pojedynkę. Nie widuje się w parkach pomników poświeconych komitetom. [25] H. Jackson Brown, - P S Kocham Cię "


Największe sukcesy...



"Piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce, złe natomiast owocują same bez trudu. Demokryt z Abdery "


Piękne rzeczy...




"W nauce nie powinniśmy się interesować ludźmi, lecz faktami. Maria Skłodowska-Curie "


W nauce...



"W każdej nauce jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki. Immanuel Kant "


W każdej...



"Wiemy wprawdzie, że istnieje niemało badaczy naukowych, którzy zajmują się np. zagadnieniami fizycznymi, są jednocześnie wierzącymi katolikami. Wierzenia katolickie mogą u takiego uczonego nie wywierać żadnego wpływu na jego badania np. nad falami elektrycznymi, ale uczony ten nawet nie spróbuje objaśniać radiotelegrafii przy pomocy działania łaski bożej lub wtrącania się w tę sprawę jakiś duchów niebiańskich. Gdyby tak czynił, odebrałby mu katedrę nawet najgłupszy z uniwersytetów katolickich. Można być bardzo cenionym fizykiem i jednoczenie pisać lub mówić głupstwa w sprawach społecznych lub religijnych. Dowodzi to tylko niekonsekwencji wewnętrznej takiego uczonego, ale nie pogodzenia religii z nauką. Henryk Cunow, Pochodzenie religii i wiary w Boga. "


Wiemy wprawdzie,...



"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą. Adam Mickiewicz (1798 - 1855) "


Grzeczność nie...



"I śmiech niekiedy może być nauką, Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa. Ignacy Krasicki (1735 - 1801) "


I śmiech...




"Nieszczęścia są najlepszą nauką. Ezop "


Nieszczęścia są...



"Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. Henri Poincaré "


Naukę buduje...



"Polityka nie jest nauką ścisłą. Otto von Bismarck (1815 - 1898) "


Polityka nie...



"Ars sine scientia nihil est - sztuka bez nauki (techniki, umiejętności) jest niczym. "


Ars sine...



"Facilius oppresseris quam revocaveris (ingenia studiaque) - (talenta i nauki) łatwiej można stłumić, niż do życia przywrócić. "


Facilius oppresseris...




"Jest tylko jeden sposób nauki - poprzez działanie. Paulo Coelho "


Jest tylko...



"Można być bardzo mądrym zupełnie bez nauki. Hermann Hesse (1877-1962) "


Można być...



"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "


Mężczyzna tylko...



"Medycyna składa się z trzech rzeczy: przesądów, empirii i nauki. Simon Flexner "


Medycyna składa...



"Nulla aetas ad discendum sera - żaden wiek (nie jest) do nauki zbyt późny; na naukę nigdy nie jest za późno. "


Nulla aetas...




"Nawet autorytety nie są w stanie przeszkodzić rozwojowi nauki. Leszek Kumor "


Nawet autorytety...



"Nauki są jak rzeki, których wody nieustannie się odnawiają. Andrea Cesalpino (Caesalpinus) (1519-1603) "


Nauki są...



"Aforyzmem może się najeść tylko nasycony wiedza. Wróblewski "


Aforyzmem może...



"Bogactwo, wiedza, doświadczenie - to wszystko przychodzi za późno w życiu. Andre Gide "


Bogactwo, wiedza,...



"Cała wiedza, suma wszystkich pytań i wszystkich odpowiedzi zawarta jest w psie. Kafka "


Cała wiedza,...




"Choremu wychodzi na zdrowie radosna mina odwiedzającego. Francisco de Rojas "


Choremu wychodzi...



"Cóż to takiego wiedza? Nic innego jak zapisane doświadczenie. Thomas Carlyle "

 

Komentarze

lovatox3 No chyba dam radę co ?:*
25/06/2012 21:34:46