Urząd Stanu Cywilnego w moim pobliskim parku, cała moja rodzinka tutaj śluby brała od babci poczynając na mojej siostrze ciotecznej kończąc ale już w lipcu bedę tutaj światkową na ślubie u brata ciotecznego:)
Od strony wejscia w kwietniu kwitną przepięknie magnolie, w tym czasie spacery wieczorne sa rewelacja.
Natomiast teraz na powyższym zdjęciu,pod samym budynkiem, przekwitają już różaneczniki ale wokół pomnika zakochanej pary niedługo będą uśmiechały się do nas przepiękne róże :)
troszke histrii :) ci co nie lubia niech nie czytają :)
Park składa się z dwóch rozdzielonych ul. Bednarską części - niegdyś osobnych parków. Wspólna nazwa park im. Legionów została nadana w 1994 roku.
Dawny Park Hibnera to park pofabrykancki,przylegał do zabudowań fabryki wyrobów wełnianych "Leonhardt, Woelker & Girbardt". Fabryka założona została w 1878 roku przez Ernsta Leonhardta - Saksończyka, który przybył do Łodzi w 1877 r. i wraz ze swoim szwagrem Woelkerem oraz innym Saksończykiem Girbardtem, zakupił w wówczas podłódzkiej wsi Dąbrowa ziemię i wybudował fabrykę produkującą przędzę czesankową, sukno i tkaniny. W 1898 roku firma przekształcona została w spółkę akcyjną. W 1905 roku zakład przekształcił się w Towarzystwo Akcyjne Sukiennej Manufaktury. W okresie II wojny światowej hitlerowcy utworzyli tam warsztaty lotnicze. Obecnie zakłady noszą nazwę Przędzalnia Czesankowa "Arelan". Nazwisko fabrykanta dało nazwę położonemu obok placowi zwanemu Rynkiem Leonarda - obecnie Plac Niepodległości. Pierwsza cześć parku powstała prawdopodobnie w 1888 r., wówczas też powstał pałac w którym mieszkał Leonhardt, a obecnie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego - Łódź Górna.