Witam po świątecznej przerwie!!
Chciałabym dzisiaj przedstawić przepis na pierogi z kapustą i grzybami. Mimo, że święta już minęły warto go mieć w swoich zbiorach ponieważ pierogi wpisały się w naszą kuchnię i są w niej obecne cały czas. Nadają się na różne okazje jak i na codzienny obiad. Wprawdzie w tej chwili większość z nas stawia na wygodę i oszczędność czasu, wybierając produkty gotowe, natomiast przygotowując samemu tę potrawę można się cieszyć nie tylko domowym smakiem ale i satysfakcją ;-)
Ciekawostką jest, że:
gdy prześledzimy historię pierogów na świecie okaże się, że te najstarsze pochodzą z Chin. Tradycyjne pierożki nadziewane farszem z kapusty pekińskiej oraz mięsa, znane były już w starożytności. Po dziś dzień potrawą tą mieszkańcy Dalekiego Wschodu witają Nowy Rok, a Ci, którzy w nadzieniu odnajdą ukrytą monetę, wg wierzeń zapewnione mają szczęście i pomyślność przez następne 12 miesięcy.
Czas na przepis:
Składniki:
Sposób przygotowania:
Kapustę ugotuj, osącz, pokrój. Grzyby namocz na kilka godzin, ugotuj i posiekaj. Posiekaną cebulę przesmaż na oliwie, dodaj kapustę i grzyby, duś przez chwilę. Zagnieć ciasto na pierogi z podanych składników, cienko rozwałkuj, wytnij krążki. Nakładaj farsz i sklejaj. Możesz to zrobić prz pomocy maszynki. Pierogi gotuj w osolonej wodzie (3 minuty od chwili, gdy wypłyną na powierzchnię).
Pozdrawiam i życzę smacznego
Inni zdjęcia: So close locomotivLose yourself locomotivMajowy już widok. halinam... maxima24... maxima24... maxima24... maxima24Ja pati991gd... maxima24... maxima24