photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 27 KWIETNIA 2009

mój stary ptak

tego powyżej to ja rysowałam, ale dawno.

 

Teraz trochę mądrości z onetu/a?? (cholera i tak i tak po wiejsku brzmi :/) z serwisu onet. lepiej? niieee... przerost formy nad treścią.

ale do rzeczy:

W poszukiwaniu lepszego zdrowia wielu ludzi udaje się do lekarzy, sięga po poradniki czy suplementy ziołowe. Przeoczają oni jednak potężną broń, która może pomóc im walczyć z chorobami i depresją, przyspieszyć rekonwalescencję, spowolnić starzenie i wydłużyć życie - swoich przyjaciół.

Naukowcy dopiero teraz zaczynają zwracać uwagę na znaczenie przyjaźni i powiązań społecznych dla całokształtu zdrowia. Trwające 10 lat australijskie badanie wykazało, że osoby w podeszłym wieku, które miały duży krąg znajomych były obciążone o 22 procent niższym ryzykiem śmierci w czasie trwania badania niż ludzie mający mniej przyjaciół.
Duże badanie z 2007 roku wykazało 60-procentowy wzrost zagrożenia otyłością u osób, których przyjaciele przybrali na wadze. A w ubiegłym roku naukowcy z Harvardu donieśli, że silne więzi społeczne mogą warunkować dobrą kondycję umysłową w miarę starzenia się.
- Rola przyjaźni w naszym życiu nie jest zbyt doceniana  mówi Rebecca G. Adams, profesorka socjologii z Uniwersytetu Północnej Karoliny w Greensboro. - Wiele mówi się o znaczeniu rodziny i małżeństwa, ale bardzo mało o przyjaźni. Wprawia mnie to w zakłopotanie. Przyjaźń ma większy wpływ na nasz psychiczny dobrostan niż związki rodzinne.

Nnooo więc mam co trzeba a reszta to nieistotne pierdoły ;))

a... Palestyńczyk z soboty zrobił na mnie wrażenie jak najbardziej pozytywne. Ludzie z tamtych rejonów zawsze jakoś kiepsko mi się kojarzyli. Myślałam że będzie wielkim zarośniętym Muzułmaninem, wymachującym pięściami na niewiernych i co gorsze źle traktującym kobiety. Ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby ten pan mógł więzić swoje żony poowijane w dywany w gorących i ciasnych lochach swojej willi. ;)
heh& szkoda mi ogólnie tamtych ludzi... 

 

 

i jeszcze całkiem niezły tekst z dzisiajszego angielskiego: "proszę pana czy mogą dzisiaj wcześnej wyjść bo mam jazdę" (chodziło o kurs na prawko, ale fajnie zabrzmiało xD )

Komentarze

matijus1991 haha tukan XD
04/06/2009 16:21:40
~Sandiii hehe dobre xD a co na to Sejwik?? xDDD
aa i śliczny rysunek ;]
;**
27/04/2009 18:36:40
dzejkopfromjamyjka ładny ptok ;D
27/04/2009 18:17:24

Informacje o maggott


Inni zdjęcia: Zapraszam! thevengefuloneKolejna wylinka pamietnikpotworaKaruzela Arka Noego bluebird11Zegar kolejowy ? ezekh114Blu-tu. ezekh114Przygoda na greckiej Evii 4/4 activegamesPrzygoda na greckiej Evii 2/4 activegamesPrzygoda na greckiej Evii 3/4 activegamesPrzygoda na greckiej Evii 1/4 activegamesOkno felgebel