photoblog.pl
Załóż konto
Dodano: 23 SIERPNIA 2007

Biały szkwał

Był pięćdziesiąty dziewiąty rok, Pamiętam ten grudniowy dzień, Gdy ośmiu mężczyzn zabrał sztorm Gdzieś w oceanu wieczny cień. W grudniowy płaszcz okryta śmierć Spod czarnych nieba zeszła chmur, Przy brzegu konał smukły bryg, Na pomoc "Mona" poszła mu. Gdy nadszedł sygnał, każdy z nich Wpół dojedzonej strawy dzban Porzucił, by na przystań biec, By ruszyć w ten dziki z morzem tan. A fale wściekle biły w brzeg, Ryk morza tłumił chłopców krzyk, "Mona" do brygu dzielnie szła, Lecz brygu już nie widział nikt. Na brzegu kobiet niemy szloch, W ramiona ich nie wrócą już, Gdy oceanu twarda pięść Uderzy w ratowniczą łódź. I tylko krwawy słońca dysk Schyliło już po ciężkim dniu, Mrok okrył morze, niebo, brzeg, Wiecznego całun ścieląc snu. Wiem dobrze, że synowie ich Też w morze pójdą, kiedy znów Do oczu komuś zajrzy śmierć I wezwie ratowniczą łódź. Był pięćdziesiąty dziewiąty rok, Pamiętam ten grudniowy dzień, Gdy ośmiu mężczyzn zabrał sztorm Gdzieś w oceanu wieczny cień. [*][*][*] Wpis dedtykuje wszystkim ofiarom białego szkwału. Wbrew temu co mówią media to nie była jakaś anomalia, taki sztorm ma miejsce na mazurach raz na kilka lat. Zdjęcie zrobione 2 lata temu w Giżycku, świeczka znaleziona w necie.

Komentarze

littleevil [*]
piekne zdjecie
...
01/10/2007 19:27:56
Użytkownik usunięty ładne.
25/08/2007 6:31:05
kiki666 dobra ten poprzedni komentarz był ode mnie ale pisałam z bloga leeili, więc sory za ten błąd. Ale kiedyś się napijemy.
23/08/2007 18:56:58
leeila tak nie do tematu: Jak pijecie to odzywaj się:) ale ja teraz mam mało możliwości imprezowania bo pracuję wieczorami.
23/08/2007 18:55:18
nomedellarosa [*]...
dla Tych którzy odeszli
23/08/2007 12:41:00
~sofia smutne [*]
23/08/2007 1:50:51