W dniach 26 i 27 czerwca w Krakowie odbył się VII Małopolski Piknik Lotniczy. Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach, niemalże w samym centrum miasta, widzowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych samolotów i akrobacji lotniczych... atrakcji poza awiacyjnych na "lądzie" również było wiele
... Jeden z samolotów North American T-6 Harvard 4 w 1981 roku został zakupiony przez niemieckie Fliegendes Museum. To właśnie ten egzemplarz, noszący niebieskie malowanie wzorowane na barwach lotnictwa US Navy, przyleciał w czerwcu do Krakowa. Samolot został wyprodukowany w zakładach Canadian Car and Foundry Company w 1953 roku i trafił do zachodnioniemieckiego lotnictwa wojskowego. Do 1961 roku używany był w szkole lotniczej w Landsberg koło Monachium. W tym samym roku, w związku z zastąpieniem T-6 nowym typem - francuskim samolotem szkolnym o napędzie odrzutowym Fouga Magister - opuścił armię i otrzymał cywilny znak rejestracyjny D-FABE.
North American T-6 Harvard 4 zwany w USA również Texan
Texany eksportowano do 50 państw. Ich ostatnim użytkownikiem było lotnictwo RPA. Poza zadaniami szkoleniowymi, już po II wojnie światowej, jako lekkie samoloty szturmowe uczestniczyły w lokalnych konfliktach zbrojnych, jak np. w Kongu czy Algierii.
T-6 napędzany silnikiem Pratt & Whitney R-1340 o mocy 550 KM rozwija prędkość maksymalną 334 km/h. Masa samolotu wynosi 2721 kg, długość 8,84 m, rozpiętość skrzydeł 12,81 m, wysokość 3,57 m. Samolot dysponuje zasięgiem 1068 km.